طرح نوین مشاغل خانگی فرصتی برای توسعه مالی و اجتماعی خانواده ها

به گزارش مدرسه مالک اشتر، خبرنگاران/سمنان رییس جهاددانشگاهی استان سمنان گفت: طرح نوین مشاغل خانگی، فرصتی برای یاری به توسعه مالی و اجتماعی خانواده های استان سمنان است.

طرح نوین مشاغل خانگی فرصتی برای توسعه مالی و اجتماعی خانواده ها

حسن رهایی در جلسه کارگروه اشتغال استان سمنان که با حضور معاون هماهنگی امور مالی استانداری سمنان و همچنین حضور مجازی فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار گردید، ضمن ارایه گزارشی ازطرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان سمنان گفت: در دورانی که کشور تحت ظالمانه ترین و سخت ترین تحریم هاست، و از طرفی بیماری کرونا نیز شرایط راسخت تر نموده است مشاغل خانگی می تواند در سال جهش فراوری بهترین راه حل برای توسعه اشتغال و اقتصاد عموم مردم وجامعه باشد.

وی اضافه نمود: در طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی که به کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و توسط جهاددانشگاهی و همکاری تمامی دستگاههای اجرایی و کارآفرینان اجرامی گردد، با انجام مطالعات ملی و بین المللی در مورد مشاغل خانگی و آسیب شناسی طرحهای گذشته در این خصوص مدلی نوین طراحی شده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان اضافه نمود: این طرح که در سه مرحله شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی در استان، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار طراحی شده است.

رهایی با اشاره به ویژگی های این طرح گفت: توجه به بازار، توانمندسازی متقاضیان و عدم اتکا به وام، توجه به پیشرانان ملی، منطقه ای، استانی و محلی، شبکه سازی استانی و ملی، توجه به نقش و صندلی برندسازی کیفیت محصولات و بسته بندی در اتصال به بازار توجه به تجارت الکترونیک و فروش الکترونیکی محصولات از ویژگی های شاخص در اجرای این طرح است.

وی ادامه داد: مجموعه جهاددانشگاهی استان سمنان در کنار اداره کل تعاون و کار و رفاه اجتماعی استان با هماهنگی خوبی که ایجاد نموده اند در جهت اجرای پیروز طرح ملی مشاغل خانگی در استان از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های خود استفاده خواهد نمود و در این راستا درخواست همکاری همه مدیران و فرمانداران رادارد، امید است با پیاده سازی پیروز این طرح در استان که نیازمند همراهی، همکاری و هم اندیشی بخش های مختلف دولتی و خصوصی است، بتوانیم زمینه اشتغال بیشتر و بهتر مردم عزیز در سال جهش فراوری را فراهم کنیم .

وی در انتها گفت: اجرای پیروز این طرح در استان سمنان نیازمند همکاری و حمایت همه مدیران و مسوولان استان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "طرح نوین مشاغل خانگی فرصتی برای توسعه مالی و اجتماعی خانواده ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح نوین مشاغل خانگی فرصتی برای توسعه مالی و اجتماعی خانواده ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید