انتقال دهنده های پرظرفیت برای توسعه زیرساخت اینترنت ساخته شد

به گزارش مدرسه مالک اشتر به نقل از معاونت علمی و فناوری، روتر یا انتقال دهنده پر ظرفیت دستگاهی است که برای دریافت، تجزیه، تحلیل و انتقال بسته های اطلاعات و داده در یک شبکه طراحی شده است. این دستگاه مانند یک دروازه برای اطلاعات و داده عمل می کند. انتقال دهنده پرظرفیت، همانگونه که از نام آن پیدا است، ظرفیت انتقال حجم بیشتری از داده و بسته های اطلاعاتی را دارد.

انتقال دهنده های پرظرفیت برای توسعه زیرساخت اینترنت ساخته شد

ناصر یزدانی مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان تولید کننده این روتر گفت: روتر (انتقال دهنده) پرظرفیت دستگاهی است که در زیرساخت مرتبط با فناوری اطلاعات و اینترنت، در زمینه حمل و نقل اطلاعات و داده کاربرد دارد. استفاده از این دستگاه به حدی گسترده است که تمام سازمان ها، ارگان ها، شرکت های دولتی و خصوصی را در بر می گیرد. در واقع در هر خانه یا نهادی که دو کامپیوتر وجود دارد که تشکیل یک شبکه را می دهند، این دستگاه نیز مورد نیاز است.

فرهنگ سازی استفاده از محصولات ایران ساخت

مدیر عامل شرکت دانش بنیان اضافه نمود: به لحاظ امنیتی نیز، بهتر است که دستگاه هایی که تا بدین حد کاربرد دارند و با امنیت شبکه نیز مرتبط هستند، در داخل تولید شوند و از تولید کنندگان ناشناس خارجی خریداری نشوند. دستگاهی که در این شرکت تولید شده است، تا 160 گیگ بر ثانیه قدرت دارد و حدود 20 درصد از نمونه مشابه خارجی ارزانتر است.

یزدانی گفت: این محصول دانش بنیان دو سال ضمانت دارد و به همراه خدمات پس از فروش به مشتری عرضه می شود. با وجود آنکه سعی شده است تا محصولات با کیفیت دانش بنیان در بازار داخلی عرضه شود اما هنوز برخی شرکت ها و مصرف کنندگان در برابر جایگزین کردن، محصولات ایران ساخت به جای محصول وارداتی مقاومت می کنند.

وی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی در زمینه استفاده از محصولات دانش بنیان گفت: یکی از مسائل مهم در زمینه اشاعه فرهنگ استفاده از محصولات بومی و ایران ساخت، فرهنگ سازی در این زمینه است. همچنین باید از واردات بی رویه محصولاتی که مشابه داخلی دارند، جلوگیری کرد، این مسئله فضای ایجاد می کند تا محصولات دانش بنیان در بازار داخلی عرضه شوند و در برابر رقیب خارجی، مقاومت کنند.

به گفته یزدانی، باید توجه داشت که بسیاری از شرکت های بین المللی مبالغ سنگینی برای تبلیغات و بازاریابی محصولات مرتبط با مخابرات و اینترنت، هزینه می کنند. طبیعی است که شرکت های فناور و دانش بنیان جوان ایرانی، از چنین بودجه ای برخوردار نیستند، به همین جهت باید با سیاستگذاری درست، از محصولات دانش بنیان حمایت شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "انتقال دهنده های پرظرفیت برای توسعه زیرساخت اینترنت ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال دهنده های پرظرفیت برای توسعه زیرساخت اینترنت ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید